Son Konular

OrhanAbi.NET Efsanesi

Orhanabi.net sitesi 2002 yılında amatör olarak başladığı yayın hayatına 2004 yılından beri profesyonel olarak devam etmektedir. Kronolojik sıraya göre  dilenci.web***.com, benimdertlerim.tr.**, gencebay.de.tc domainleriyle yayın yapan sitemiz, 2004/2005 yılında OrhanAbi.NET adını alacaktır.

Orhanabi.net kurulduğu 2002’lerden bugüne kadar hep aynı temel misyon üzerinde çalışmıştır. Bu misyonlar,

  • Orhan Gencebay’a ait bilinen bilinmeyen materyallerin net ortamına taşınması
  • Orhan Gencebay severler arasında ki iletişimin sağlanması
  • Orhan Gencebay’a ulaşılmak için bir köprü vazifesi taşımak
  • Orhan Gencebay müziğinin ve felsefesinin etkili ve doğru anlatılması
  • Orhan Gencebay arşivinin genç nesillere aktarılması

Orhanabi.net yayın hayatında bir çok olay ile karşılaşmıştır. Hack saldırıları, Sunucu kaynaklı veri kayıpları vb. gibi. Ancak yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen OrhanAbi.net temel misyonlarını gerçekleştirebilmek için emin adımlarla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çeşitli yayın formatlarında yayın yapılmıştır. Bu formatlar o zamanın koşulları doğrultusunda belirlenmiştir. Klasik Html tasarımı, Flash tasarımı, Asp tabanlı portal, Asp tabanlı forum, Php forum sistemleri ve günümüz de gelişmiş forum sistemleri, sosyal çözümler, blog sistemleri gibi formatlar kullanmaktayız. OrhanAbi.NET’in 14 yıllık geçmişinde yönetimde görev alan ekip arkadaşlarımız şunlardır,

  • Soner Güler
  • İsmail Bayraktar
  • Yılgör Yalçınkaya
  • Gökhan Topçu
  • Murat Tamer

OrhanAbi.NET’in faaliyetleri Gencebay cephesi tarafından takip edilmektedir. Orhan Gencebay OrhanAbi.Net’i tanımakta ve bilmektedir. Altan GENCEBAY tarafından düzenli periyodlarla takip edilen sitemiz, bir Resmî site ünvanı taşımasa da içerik bakımından Resmî Orhan Gencebay sitesinden çok ileridedir.

OrhanAbi.Net’in Facebook sayfası Kürşad Arsoy tarafından yönetilmektedir. Http://facebook.com/Gencebayvebiz adresi sitemizin facebook ayağıdır. Facebook sayfamızda Çakabey Gücar’ında emeği bulunmaktadır.  Resmi Twitter hesabımız http://twitter.com/orhanabi ‘dir.

OrhanAbi.net sitesi gönüllülük esasına göre yönetilmektedir. Orhan Gencebay’ın şahsından veya ailesinden herhangi bir maddî destek alınmamaktadır. OrhanAbi.NET 2005 yılında bağlama ve müzik portalı adı altında farklı bir formata bürünmüş ve o dönem içersinde internet ortamında fırtınalar estirmiştir, adından sözettirmiştir. Farklı bir formatta yayın yaparak 50 bin üye sayısına ve günlük binlerce ziyaretçiye ulaşılmıştı. Halen günümüzde bu alanda OrhanAbi.NET’in aktifliğini ve etkinliğini geçen başka bir oluşuma rastlanmamıştır. Sunucularda meydana gelen teknik bir hata sonucu kaybettiğimiz onlarca  veri bizi aylar evveline götürmüştü, sonrasın da ise aldığımız radikal bir karar ile komada yatan bağlama ve müzik portalının fişini çekmiştik. 2008 yılından beridir Radikal ve Özgün Gencebay’cı formatına girerek yayın yapmaktayız.

Dünden bugüne OrhanAbi.NET

 

Saygılarımız ile…

Check Also

Gencebay’ın Yedinci Harikâsı

Gencebay net aleminde pek söz edilmeyen, pek irdelenmeyen bir konu bu. Gencebay müziğinin büyüsünü keşfetmiş, …

%d blogcu bunu beğendi: